• TR
 • EN
 • İlkokul

  İlkokul, bireyin ilk defa kurallı bir ortam ile tanıştığı, sınıf arkadaşları ve öğretmeni ile tek başına kaldığı ve hayata dair ilk adımı attığı yerdir. Rota Koleji bu ilk adımda, her bireyin değerli olduğunun bilinci ile özgüveni yüksek bireyler yetiştirmek amacındadır. Özgüvenli bireyler, akademik ve sosyal gelişimi ile tek yönlü değil çok yönlü bireyler olarak yetişirler. Bir spor dalı ile uğraşırken, aynı zamanda sanatın bir dalı ile de uğraşmaları temel hedefimizdir.

  Özgüvenli Rota Kolejliler, dünya dili İngilizceyi öğrenerek, dünya vatandaşı olma yolunda emin adımlar ile ilerler. Bir dünya dili yeterli olmayacaktır tabii ki. Almanca ikinci yabancı dil olarak Rota Kolejinde anasınıfından itibaren öğretilmeye başlanır.

  Sosyal yönden gelişimine katkı sağladığımız öğrencilerimiz süreç değerlendirme sınavları, onu takip eden deneme sınavları ile beraber akademik yönden desteklenerek süreci tanırlar. Bu sınavlarla birlikte hem zaman yönetimini hem de test çözme tekniklerini kavrayabilmektedir. Online eğitim sistemimizle öğrencilerimiz konu tekrarını videolarla izleyebilmekte ve soru çözümleri yaparak bu konuları pekiştirebilmektedirler. Yapılan çalışmalar sistemimiz üzerinden hem velilerimiz hem de öğretmenlerimiz tarafından takip edilebilmektedir.

  Rehberlik servisimiz Rota Koleji’nde her bireyle ilgili “Rota Öğrenme Stilleri Tanımlaması” yapar. Bu tanımlamadan sonra, her öğrenci, yetenek tespiti de yapılarak, aile ile birlikte yeteneği doğrultusunda yönlendirilir. Öğrenci ve velilerimizle sürekli diyalog halinde olan rehber öğretmenlerimiz öğrencilerin akademik başarısını takip etmekle beraber sosyal gelişim sürecine de katkı sağlamaktadır. Rota Koleji olarak; okulunu seven, okulunda mutlu olan öğrencilerin başarıyı yakalayacağına inanmaktayız. Bu yüzden öğrencilerimize değerli olduğunu hissettirmek temel hedefimizdir.

  Rota Koleji teknolojik okul anlayışı ile hareket etmektedir. Sınıflarımızda akıllı tahta sistemi bulunmaktadır. Bu sistem ile eğitim daha görsel ve işitsel hale gelmektedir. Öğrencilerimiz okula giriş çıkışlarında akıllı kartlarını kullanmakta ve velilerimize konuyla ilgili elektronik posta yoluyla bilgi verilmektedir. Okula giriş ve çıkışta akıllı kartlarını kullanmakta ve her veliye elektronik posta yolu ile bilgi verilmektedir. Ayrıca akıllı kartları ile kantin alışverişlerini yapmakta ve velilerimiz çocuklarının kantin harcamalarını kontrol edebilmekte ve harcamalarına sınırlama getirebilmektedir.

  Rota Koleji'nde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ders programına ilaveten;

  - Yaratıcı Drama

  - Dans

  - Bilgisayar

  - Ekoloji

  - Almanca

  - İngilizce

  - Satranç

  -Halk Dansları

  Dersleri, alanında uzman branş öğretmenleri tarafından işlenmektedir.

  Rota Koleji'nde fiziksel koşullar öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirmede büyük katkılar sağlamaktadır. Şu ortamlar bu gelişmeye katkı sunmaktadır:

  - Yüzme Havuzu

  - Spor Salonu

  - Bale ve Dans Salonu

  - Halı Saha

  - Müzik Sınıfları

  - Resim Atölyeleri

  - Lego Atölyesi

  - Fen Laboratuvarı

  - Drama Sınıfı

  -Cep Sineması

  -Bilgisayar Laboratuvarı

  -Oyun Parkı

  -Basketbol Sahası

  Rota Koleji İlkokulu’nda 2. sınıftan itibaren kulüp çalışmalarımız başlamaktadır. Çalışma yapan kulüplerimiz şunlardır:

  - ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE,

  -ATLETİZM,

  -BALE VE DANS,

  -BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ,

  -DESTINATION-IMAGINATION,

  -DRAMA VE OYUN,

  -EĞLENCELİ DENEYLER,

  -EKOLOJİ,

  -FUTBOL,

  -GO,

  -GÖRSEL SANATLAR,

  -HALK OYUNLARI,

  -İNGİLİZCE DRAMA,

  -JİMNASTİK,

  -RİTİM,

  -SATRANÇ,

  -SERAMİK,

  -VOLEYBOL,

  -YARATICI DÜŞÜNCE VE HOBİ,

  - YÜZME KULÜPLERİDİR.

  Bu İçeriği Paylaş