• TR
 • EN
 • Smart Card Usage

  ROTAKART Akıllı Kart Uygulaması:

  Özel Rota Eğitim Kurumları olarak; öğrencilerimizin okula giriş ve çıkışlarını kontrol etmek ve kantin harcamalarının veliler tarafından izlenebilmesini sağlamak maksadıyla ROTAKART uygulamasına geçilmiştir.

  Öğrencilerimizin kartları dağıtılmış olup, tanımsız olan kartları ilgili müdür yardımcılarına iletebilirler. Velilerimiz öğrencilerimizin okula giriş ve çıkış saatlerini, okul kantininde yapmış oldukları harcamaları takip edebileceklerdir. Bunun için; internet üzerinden Rota Koleji Web Sitesi Rota Online bağlantısını tıkladıklarında karşılarına gelen ekranda Kantin Otomasyonu ekranını seçeceklerdir. Velilerimiz, öğrencimizin TC Kimlik Numarasını ve öğrenci için tanımlanan şifreyi girdiklerinde öğrencimizin Kantin Otomasyonu Bilgi Sistemindeki sayfası karşılarına gelecektir. Karşımıza gelen ekran üzerindeki bölümler kullanılarak öğrencimizin kantin harcamalarını kontrol edebilir, istemediğimiz ürünleri alması kısııtlanabilir, günlük harcama limitleri kısıtlanabilir ve harcamalar/para yüklemeler konusunda belirli tarih aralığı için rapor alabilirsiniz.

  Son olarak; öğrencilerimizin Kantin Otomasyon Bilgi Sisteminden takibini sağlıklı bir şekilde yapabilmeniz için öğrencilerimizin kartlarını mutlaka yanlarında taşımalarını, kartın kaybolması veya kullanılamaz olması durumunda yeni Rota Kart çıkarttırarak sisteme tanıtılmasını önemle rica ederiz.

  Rota Kart dolum işlemini her gün okulumuzdan yapabilirsiniz.  Rota Eğitim Kurumları

  Share this content