• TR
 • EN
 • Tarihçe

  Özel Rota Eğitim Kurumları, eğitime gönül vermiş 53 kişiden oluşan bir ekibin üstün çabasıyla Rota Koleji adıyla 3 Şubat 2011 tarihinde kuruldu.

  2011 Eylül ayında; Özel Rota Anasınıfı, Özel Rota İlköğretim Okulu, Özel Rota Anadolu Lisesi ve Özel Rota Fen Lisesi ile eğitim ve öğretim hayatına 630’a yakın öğrenci ile başladı. 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı başında, Milli Eğitim alanında yapılan kanun değişikliğiyle Özel Rota Anasınıfı, Özel Rota İlkokulu, Özel Rota Ortaokulu, Özel Rota Anadolu Lisesi ve Özel Rota Fen Lisesi olarak modern binası, spor ve sanat merkezi ile eğitim ve öğretim faaliyetlerine 1000’e yakın öğrenci ile devam etmiştir. 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılında yapılan yatırımlar dolayısıyla biraz daha büyüyerek eğitim ve öğretim faaliyetlerine 1165’e yakın öğrenci ile devam etmiştir. 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında yapılan yeni lise yatırımı dolayısıyla biraz daha büyüyerek eğitim ve öğretim faaliyetlerine 1364’e yakın öğrenci ile devam etmiştir. 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılında 1470, 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılında 1589'e yakın öğrenci ile devam etmiştir.

  Kaliteli bir eğitim vermek amacıyla bir araya gelen ve "Rotamız Eğitim" sloganıyla yola çıkan ekibimiz; Cumhuriyetin temel ilkelerine bağlı, Atatürk ilke ve inkılaplarını özümsemiş, ulusaldan evrensele ana dilini iyi kullanan, dünya dillerine hakim, daha iyi bir dünya hedefi olan bireyler yetiştirmek temel hedefiyle hayatına devam etmektedir.

  Özgün ve genişletilmiş eğitim ortamı, araştırma ve sorgulamaya dayanan; yenilikçi, yaratıcı öğretim yaklaşımlarıyla öğrencilerinin düşünsel ve üretken güçlerini tam anlamıyla harekete geçiren; onları hayat boyu öğrenmenin önemine inandırarak motivasyonu yüksek bireyler olarak geliştirmek vizyonuyla yola çıkan Rota Eğitim Kurumları; 3 Şubat 2011 tarihinden bugüne kadar geçen süreçte, ulusal ve uluslararası düzeyde yapılan bilimsel proje, kültür, sanat ve spor yarışmalarında elde ettiği pek çok başarı ile doğru rotada emin adımlarla yürümeye devam etmektedir.

  Bu İçeriği Paylaş